Заповніть контактні дані  Залиште відгук

   Діагностика зору у дітей

   Навіщо потрібна діагностика зору дітям?

   З самого моменту народження кожна людина стикається з проблемою пізнання світу. Малюк задіює всі свої можливості і органи чуття, щоб розібратися з усім, що його оточує. «Власне, куди я потрапив?» – хоче зрозуміти його організм, щоби якомога швидше і ефективніше пристосуватися до життя. І в перший рік життя дитини йде стрімкий прогрес в його розвитку, і саме зір є критично важливим для цього процесу. Погодьтеся, що розпізнавати форму, колір або емоцію іншої людини набагато легше, якщо окорухова система правильно взаємодіє з мозком.

   Але не всім людям щастить, буває так, що маля народжується вже з поганим зором або зір поступово починає погіршуватися з віком в силу генетичної схильності. І ось нездатність правильно бачити навколишній світ може привести до серйозних негативних наслідків, особливо в розвитку дитини. Неможливість правильно і ясно ідентифікувати предмети, може уповільнити розумовий розвиток, а також вплинути на психосоціальні стосунки малюка.

   Тому так важливо своєчасно виявити проблеми із зором у дитини і негайно почати лікування. Адже деякі очні захворювання виправити можна тільки в дитинстві, наприклад амбліопію. А чим старшою стає дитина, тим менше шансів, що зір повністю відновитися.

   Чим відрізняється дитяча діагностика зору від дорослої перевірки зору?

   Діагностика зору у дитини насамперед відрізняється підходом. Дитина не буде сидіти спокійно на одному місці тривалий час і дивитися в одну точку. Вона постійно рухається, швидко втомлюється, хоче спати, грати, але тільки не сидіти перед лікарем і дивитися в прилад.

   Тому в Центр офтальмології «Lux-Vision» використовують ігрові методики діагностики зору, які дозволяють малюкові точно відповідати на питання лікаря. І звичайно, всі дослідження проводяться безконтактно, швидко і безболісно, щоб дитина могла пройти всі необхідні дослідження на апаратах і не тікала від лікаря.

   Коли необхідно відвідувати дитячого офтальмолога?

   Існує чіткий план огляду дитячого офтальмолога, який працює і дозволяє вчасно виявити проблеми із зором у дитини.

   • При досягненні 3-х місяців. Якщо малюк народився у правильний термін, без будь-яких проблем, то перший огляд у офтальмолога рекомендують робити в 3 місяці. До цього, в силу фізіологічних і анатомічних особливостей будови зорової системи дитини, перевірити зір новонародженого не вдасться. А ось до 3 місяців з’являються чіткі рухи, фіксація на дрібних деталях – і лікар може перевірити зір у дитини.
   • Коли дитині виповнюється 1 рік. Якщо із зором у маляти все нормально і на першому огляді лікар не виявив відхилень, то наступний прийом у дитячого офтальмолога показаний при досягненні 1 року. Під час огляду лікар розширює зіниці за допомогою крапель і за допомогою рефрактометра вимірює силу рефракції (заломлення світлового променю) очей.
   • Огляд рекомендований у віці 3-х років. При відсутності відхилень у розвитку зорової системи дитини на огляд до офтальмолога варто записуватися в 3 роки. У цьому віці лікар перевіряє зір у дитини за допомогою таблиць з картинками, закриваючи малюкові то одне, то друге око по черзі.
   • Після 3-х років рекомендується перевіряти зір щороку з профілактичною метою. Це правило особливо актуальне в сім’ї, де є схильність до розвитку короткозорості, далекозорості або астигматизму.
   • Дуже важливо перевірити зір перед школою в 6-7 років. У цьому віці лікар використовує вже таблиці з буквами і кільцями

   У Центр офтальмології “Lux-Vision” комплексна діагностика зору у дитини проводиться з обов’язковим розширенням зіниць.

   Тільки так лікар-офтальмолог може оглянути очне дно дитини і не пропустити ознак погіршення зору.

   Комплексна діагностика зору з конcультацією лікаря

   Це можливість запобігти патологіям зору або вчасно почати їх лікування. Діагностика займає 1-1,5 години та включає обов’язкову перевірку гостроти зору, очного тиску та стану очного дна з розширенням зіниці краплями. У разі підозри на захворювання лікар використовує додаткові методи діагностики (УЗД, ОКТ, периметрія тощо).

   Як ми вам допоможемо?

   Визначимо стан здоров’я очей вашої дитини та розробимо план профілактичних заходів й оглядів.
   За необхідності випишемо рецепт на окуляри або м’які контактні лінзи.
   Спостерігатимемо динаміку процесів у зоровій системі.

    

   Замовити дзвінок

   Залишити відгук