Заповніть контактні дані



    Залиште відгук

      Хірургічне лікування патологій слізних шляхів у дітей

      Перший рік життя вважається найвідповідальнішим. Протягом цього часу організм дітей адаптується до зовнішніх умов, тому нерідко вони страждають від різних проблем. До них можна віднести дакріоцистит, або запалення слізного мішка. Подібне відбувається з багатьох причин, необхідно з’ясувати провокуючі фактори і усунути проблеми. Зробити це можливо кількома сучасними методами.

      Причини непрохідності слізного каналу і дакриоцистита у малюків

      Дакріоцистит в основному з’являється через непрохідність носослізного каналу у дітей, а також закупорювання слізних точок. Відбувається це через особливості розвитку плода в утробі матері. Нижня порожнина носа малюка закривається тонкою плівкою, яка необхідна для захисту органів дихання від навколоплідних вод. З першим вдихом дитини ембріональна плівка повинна рватися, а слізні канали повністю звільняються. Іноді цього не відбувається.

      Крім цього, є й інші фактори, що провокують блокування слізних точок:

      • поганий розвиток (звуження) одного або відразу двох канальців;
      • особливість будови внутрішніх тканин носика і вік, а також особи;
      • родова травма, яка може привести до передавлювання носослізного каналу (таке можливо при використанні акушерських щипців);
      • післяпологова інфекція очей;
      • стафілококова, гонококова, стрептококова інфекція у немовляти після народження;
      • тривалий нежить або інші захворювання носоглотки;
      • запальний процес в гайморових пазухах.

      Крім того, виникнути патологія може і через пухлини, кісти або камені в слізних каналах, а також в носовій порожнині. У такому випадку потрібне ретельне обстеження і комплексне лікування.

      Нерідко слізний канал залишається заблокованим протягом 2-3 тижнів, поки не розсмокчеться плівка. Якщо подібне не сталося протягом місяця, потрібна допомога фахівця. За статистикою, від вродженого дакріоциститу страждає від 3 до 7% новонароджених.

      Показання для зондування

      Явною причиною для проведення зондування є відсутність позитивної динаміки протягом 14-21 дня з моменту початку лікування або масажу. Процедура проводиться для діток старше 1 місяця. Задуматися про зондування слід, якщо протягом довгого часу зберігається сльозотеча, область навколо очей припухла, а терапія краплями або масажем не допомагає. Процедуру необхідно провести при частих запальних процесах в слізному мішку або каналах, а також при будь-якій вродженій аномалії.

      Лікування краплями з вмістом антибіотика не дає стійкого результату. Подібне самолікування лише приховує симптоми патології і, в кращому випадку, позбавляє від інфекційного захворювання. Єдиним правильним рішенням при виявленні симптомів хвороби буде відвідування дитячого лікаря-офтальмолога. Він підбере найбільш відповідний спосіб відновлення відтоку сліз після детальної діагностики.

      Замовити дзвінок

      Залишити відгук