ЛІКУВАННЯ СУХОГО ОКА ЗА ДОПОМОГОЮ IPL
- Офтальмологія Люкс Віжн
- Послуги
- ЛІКУВАННЯ СУХОГО ОКА ЗА ДОПОМОГОЮ IPL
Комплексно вирішуємо проблеми сухого ока:
- Діагностика сухого ока проводиться за унікальною технологією – безболісно, швидко, сучасно, без крапель, не торкаючись ока пацієнта.
Для цього використовуємо найновіший прилад для індивідуального аналізу слізної плівки IDRA (SBM Sistemi, Італія), який дозволяє провести швидке детальне дослідження складу сльози (аналіз усіх шарів: ліпідного, водного, муцинового) і мейбомієвих залоз за 5 хвилин, з результатами у застосунку в смартфоні пацієнта.
Вартість діагностики та консультації 700 грн.
Кожному пацієнту індивідуально підбираємо метод та курс лікування. Не призначаємо зайвого та детально пояснюємо призначене.
- Лікування сухого ока здійснюється найсучаснішими методами, залежно від особливостей конкретного випадку:
- Лікування інноваційною масажною маскою для очей ACTIVA Med (SBM Sistemi, Італія), яка поєднує нагрівання з автоматичним масажем, робить це швидко та безболісно.
Масаж повік маскою ACTIVA Med 400 грн.
Масаж повік маскою ACTIVA Med в комплексі з IPL OptiClear 300 грн.
- Лікування інноваційною масажною маскою для очей ACTIVA Med (SBM Sistemi, Італія), яка поєднує нагрівання з автоматичним масажем, робить це швидко та безболісно.
-
- Лікування за допомогою інтенсивного імпульсного світла: IPL OptiClear (Alma, Німеччина) – приємне, комплексне та дієве. Серія спалахів ефективно лікує головну причину сухості очей – дисфункцію мейбомієвих залоз.
Додаткові ефекти від процедури: знищує демодекс, розацеа, усуває судинні сітки, пігментні плями, підтягує шкіру повік (омолоджуючий ліфтинг-ефект).
Вартість лікування за 1 сеанс 2500 грн.
- Лікування за допомогою інтенсивного імпульсного світла: IPL OptiClear (Alma, Німеччина) – приємне, комплексне та дієве. Серія спалахів ефективно лікує головну причину сухості очей – дисфункцію мейбомієвих залоз.
Ми лікуємо причини, а не симптоми!
Хвороба сухого ока – це лікарська проблема, яка потребує кваліфікованої допомоги фахівця!
Синдром сухого ока: ознаки та можливі ускладнення
Синдром сухого ока або хвороба сухого ока (сухий кератокон’юнктивіт) – це, безумовно, найпоширеніше багатофакторне захворювання органів зору. З досвіду лікарів-офтальмологів: четверо з п’яти пацієнтів так чи інакше скаржаться на сухість, печіння, почервоніння, подразнення, свербіж очей, сльозотечу. На жаль, не всі усвідомлюють серйозність проблеми, адже сухість ока розвивається поступово та око «звикає» до дискомфорту. При неналежному або несвоєчасному лікуванні хвороби сухого ока з часом розвиваються ускладнення.
Отож, якщо ви виявили у себе наступні симптоми сухого ока, варто звернутись до офтальмолога та пройти детальну діагностику з метою виявлення причини та стадії захворювання.
Ознаки сухого ока, які впливають на погіршення якості життя:
- Свербіж
- Почервоніння очей
- Печіння очей
- Сльозотеча
- Втома
- Бажання потерти, натиснути на очі для досягнення комфорту
- Дискомфорт (після роботи за комп’ютером, при носінні контактних лінз, після тривалого водіння автомобілем, користування телефоном, читанням книги, лазерної корекції зору)
- Закисання очей вранці
- Відчуття стороннього тіла (наче щось заважає)
- Відчуття болю (від помірного до вираженого)
- Тимчасові порушення зору (туман, пелена), які проходять після відпочинку або частого форсованого моргання
- Тривале лікування демодекозу повік
Ускладнення хвороби сухого ока:
- Ячмінь
- Халязіон
- Птеригіум
- Хронічний кон’юнктивіт
- Хронічний блефарит у тому числі асоційований із демодекозом
- Кісти кон’юнктиви та окремі різновиди новоутворень повік
Що спричиняє сухість очей
Виділяють дві групи факторів, що провокують появу сухості очей:
- фактори, пов’язані безпосередньо з роботою залоз, що виробляють сльози;
- фактори, які впливають на те, наскільки інтенсивно випаровується слізна плівка.
Цей перелік не є вичерпним, насправді, факторів, що спричиняють сухість очей – набагато більше, часто – кілька факторів діють одночасно.
Повітря: кондиціонери і обігрівачі знижують вологість повітря і впливають на стан очей людини.
Робота з комп’ютером (смартфоном, планшетом). Цифрові пристрої знижують частоту моргання: замість потрібних 10-15 моргань на хвилину, через концентрацію уваги відбувається тільки 3-4 моргання, що впливає на процес випаровування сльози.
Контактні лінзи часто виступають передумовою до розвитку хвороби сухого ока, за умови якщо носяться довше рекомендованого терміну або виготовлені із застарілого, неякісного матеріалу.
Фактори зовнішнього середовища. Вітер, а також сухий клімат негативно впливають на стан вологості оболонок очей.
Авіаперельоти. Оскільки повітря на борту літака дуже сухе, люди, які часто здійснюють авіаперельоти, більш схильні до появи синдрому сухого ока.
Куріння. Тютюновий дим теж негативно впливає на рівень зволоження очей та провокує ряд інших серйозних очних захворювань (макулодистрофію, катаракту, увеїт).
Загальний стан організму. Хронічні захворювання активізують розвиток хвороби сухого ока (наприклад, діабет, проблеми зі щитовидною залозою, системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит та ін.).
Медикаменти. Багато ліків (антигістамінні препарати, антидепресанти, деякі ліки від артеріального тиску і протизаплідні засоби) у кілька разів посилюють загрозу виникнення симптомів сухого ока.
Операційні втручання. Наприклад, лазерна корекція зору або заміна кришталика часто призводять до загострення хвороби сухого ока.
Старіння. Згідно зі статистикою сухість очей частіше зустрічається у пацієнтів після 50 років.
Менопауза. Гормональні вікові зміни збільшують загрозу виникнення синдрому сухого ока
Діагностика синдрому сухого ока
Щоб ефективно лікувати саме причини сухого ока, а не симптоми, при діагностиці сухого ока важливо проводити детальний та глибокий аналіз стану повік, складу усіх шарів сльози і мейбомієвих залоз. Просто огляду на щілинній лампі тут не достатньо.
Кожен шар слізної плівки дуже важливий:
Ліпідний. Затримує якнайдовше плівку на рогівці.
Водний. Зволожує і живить рогівку.
Муциновий. Покращує еластичність та міцність плівки.
Мейбомієві (сальні) залози виробляють компоненти слізної плівки. Порушення роботи залоз впливає на вироблення сльози і її склад.
Центр офтальмології “ЛЮКС ВІЖН” безболісно, швидко, сучасно, без крапель та не торкаючись ока пацієнта проводить діагностику сухого ока найновішою моделлю приладу для індивідуального аналізу слізної плівки – IDRA (SBM Sistemi, Італія). Основне обстеження триває лише 5 хвилин. Для порівняння, традиційна діагностика триває більше 20 хв.
У нас весь процес діагностики включає:
- Визначення часу неінвазивного розриву слізної плівки (N.I.B.U.T.).
- Визначення товщини ліпідного шару.
- Вимірювання площі втрачених мейбомієвих залоз. Найчастіше саме цей показник є визначальним у виборі методу лікування та кількості сеансів. Без нього дуже складно визначити чи можна повністю вилікувати сухе око, чи винні контактні лінзи, чи варто проводити активне лікування за допомогою масажу повік тощо.
- Вимірювання висоти слізного меніска дає розуміння об’єму та якості сльози, а також склад та коректність пропорцій різних її компонентів.
- Проведення оцінки якості моргання.
Ось так виглядають параметри слізної плівки здорового ока:
На підставі отриманих даних, кожному пацієнту ми індивідуально підбираємо метод та курс лікування. Не призначаємо зайвого та детально пояснюємо призначене.
Стандартне лікування синдрому сухого ока
До стандартних методів лікування належать:
- Призначення крапель штучної сльози, які зволожують око при недостатності власної сльози. Офтальмолог аналізує, який вид і склад крапель необхідний в кожному індивідуальному випадку та термін їх використання.
- Призначення інших крапель і мазей за медичними показаннями.
- Рекомендація дотримання гігієни повік, накладення компресів за показаннями.
- Рекомендація регулярного проведення зарядки та масажу для очей. При тривалій роботі, яка вимагає зорової концентрації, обов’язково необхідно регулярно робити перерви для очей: закрити очі на кілька хвилин, або кілька разів покліпати, щоб рівномірно зволожити очі.
- Призначення вживання вітамінів, перехід на здорове різноманітне харчування.
- Рекомендація підтримання оптимального рівня вологості в приміщенні з використанням спеціального пристрою – зволожувача повітря.
- Рекомендація збільшення часу перебування на свіжому повітрі.
Інноваційне лікування синдрому сухого ока
Розвиток хвороби сухого ока у 85% випадків пов’язаний із роботою залоз, які виробляють ліпідний компонент слізної плівки: у разі дефіциту цього компоненту пришвидшується випаровування сльози. Зазвичай, використання крапель не приносить бажаного ефекту, тому що впливає на симптоми, а не на причину виникнення синдрому сухого ока.
Для кардинального вирішення проблеми сухості очей, тільки у нас, в Центрі офтальмології «ЛЮКС ВІЖН», вам запропонують лікування на нових сучасних приладах.
Лікування масажною маскою для очей ACTIVA Med (SBM Sistemi, Італія), яка поєднує нагрівання і технологію автоматичного масажу, робить це швидко, безболісно (без будь-яких неприємних відчуттів) та без участі рук лікаря. Для отримання бажаного результату може знадобитися від 1 до 4 сеансів.
Лікування за допомогою революційної технології – інтенсивного імпульсного світла приладу IPL OptiClear, створеного лідером в області IPL-технологій – компанією «Alma Lasers» (Німеччина). Таке лікування є: приємним, комплексним, швидким, дієвим, безпечним та цілком доступним.
Вже більше тридцяти років таким способом (за допомогою приладів з ксеноновою лампою) в дерматології роблять фотоомолодження, а також лікують: розацеа, акне, судинні зірочки, купероз, гіпер- та гіпопігментацію.
Як це працює? Пригадайте яскраве біле світло ксенонових фар. Так от, для лікування синдрому сухого ока використовується те саме ксенонове світло, але спектр його дії обмежується світлофільтрами.
Інтенсивне імпульсне випромінювання IPL OptiClear поглинається шкірою, залозами і судинами та ефективно лікує головну причину сухості очей – дисфункцію мейбомієвих залоз. Промені розігрівають застиглий секрет залози, зменшують запалення і позитивно впливають на кровообіг у цій ділянці.
В бонус ви також отримуєте додаткові ефекти від процедури навколо очей: знищення демодексу, розацеа, усунення судинних сіток, пігментних плям, підтягнення шкіри повік (омолоджувальний ліфтинг-ефект).
Як проходить процедура із використанням технології IPL?
- Шкіру пацієнта попередньо очищають від макіяжу, інших засобів для догляду за шкірою.
- Підготовка до процедури – масаж повік маскою для очей ACTIVA Med.
- Наступний крок – на очі одягають спеціальні захисні окуляри та на шкіру обличчя навколо нижніх повік та перенісся наносять спеціальний охолоджуючий гель.
- Проводиться вибір режиму впливу та виконується пробний імпульс в районі скроні.
- Далі на нижній повіці, де сконцентровані мейбомієві залози, виконується серія з 15-20 світлових імпульсів. На цьому етапі спалахи відчуваються як легке поколювання та тепло.
- Після процедури лікар проводить огляд повік пацієнта.
Як швидко настає ефект?
Тимчасовий ефект – відразу після процедури
Стійкий – після курсу процедур
Тривалість перебування в клініці: 1 година
Ускладнення після IPL
За 20 років спостережень – не було суттєвих побічних ефектів або ускладнень з боку очей і повік. Під час процедури використовується спеціальний захист для очей та гель.
Переваги лікування за допомогою IPL:
✅ Неінвазивне та комфортне. Жодних ін’єкцій, болісних відчуттів та дискомфорту.
✅ Дієве. Лікує причину виникнення хвороби «сухого ока», а не просто полегшує прояви.
✅ Швидкий ефект та економія часу. Один сеанс дорівнює місяцю звичайного лікування (звільнення мейбомієвих залоз від ліпідних пробок за 1 сеанс). Потреба в самостійному догляді за повіками (теплі компреси, гігієна та масаж повік, закапування штучних сліз) значно менша або відсутня.
✅ Комплексна дія. Усуває не лише синдром сухого ока, а й інші запалення шкіри такі як почервоніння, судинні зірочки, розацеа в зоні навколо очей, зменшує товщину повік, чого неможливо досягти в інший спосіб.
✅ Омолоджуюча. Імпульсні випромінювання світла позитивно впливають на загальний тонус шкіри зони навколо очей.
✅ Пряме знищення демодексних кліщів в зоні впливу.
Часті питання про IPL-терапію при синдромі сухого ока
Що таке IPL?
IPL (intense pulsed light) – перевірений метод лікування хвороби сухого ока, який полягає в опроміненні шкіри під очима (нижньою повікою) серією спалахів із контрольованою тривалістю, інтенсивністю та спектром. Таким чином відбувається стимуляція мейбомієвих залоз, їх регенерація та очищення.
На сьогодні IPL – єдиний метод, який не просто усуває прояви, а й лікує причину хвороби сухого ока.
Коли я відчую зміни?
Мейбомієві залози поступово починають нормально функціонувати протягом кількох годин після
завершення процедури. Ефект кумулятивний, тому полегшення яке пацієнт відчує після першої
процедури може тривати до трьох тижнів, до чотирьох – після другої, до кількох місяців – після
наступних.
Оскільки перебіг захворювання є індивідуальним для кожного пацієнта, ваш лікар допоможе
підібрати відповідний план лікування.
Як підготуватись до процедури?
Процедура IPL достатньо проста та не потребує особливої підготовки від пацієнта. Основна
рекомендація – не засмагати протягом 2-3 тижнів безпосередньо перед процедурою. Якщо ви
маєте індивідуальний план косметичних процедур (наприклад, пілінгів, ін’єкцій та ін.), радимо
узгодити його з вашим лікарем-офтальмологом, бо деякі процедури будуть більш доцільними
після IPL терапії.
Рекомендації після процедури
Оскільки IPL випромінювання збільшує чутливість шкіри до сонця, варто врахувати це для
планування дозвілля: мінімізувати своє перебування на сонці та використовувати сонцезахисних
крем з високим фактором захисту.
Ваш лікар надасть додаткові рекомендації з урахуванням типу шкіри та причин виникнення хвороби сухого ока.
Які протипоказання процедури IPL?
Перед кожною процедурою, навіть якщо вона проводиться не вперше, лікар проводить бесіду з
пацієнтом. Тільки кваліфікована консультація та діагностика дає змогу адекватно та ефективно
застосувати метод IPL для лікування.