Заповніть контактні дані



    Залиште відгук

      Стадії вікової катаракти та особливості лікування

      Вікова, або стареча катаракта – це помутніння кришталика ока, яке зазвичай розвивається з віком і є однією з найпоширеніших причин погіршення зору у людей старшого віку. Здоровий кришталик прозорий, і його функція полягає у фокусуванні світла на сітківці, що забезпечує чітке зображення. З часом білки у кришталику можуть змінюватися, спричиняючи його помутніння. Це призводить до поступового зниження гостроти зору, появи розмитості, підвищеної чутливості до світла, складнощів з нічним баченням та зміни кольорового сприйняття. На різних етапах захворювання може потребувати різного підходу: від спостереження та корекції зору до оперативного втручання.

      Вікова або стареча катаракта

      Стадії катаракти

      Виділяють кілька стадій розвитку вікової катаракти. Дуже важливо звернутися до лікаря-офтальмолога при перших симптомах порушення зору. В іншому випадку, якщо ви маєте справу саме з помутнінням кришталика, захворювання без лікування проходить наступні етапи.

      I стадія: початкова катаракта

      Початкова катаракта – це стадія захворювання, при якому спостерігаються зміни в корі камери ока, тоді як центральна частина залишається без змін. Тож помутніння кришталика відбувається лише в деяких ділянках, а зір зазвичай залишається відносно чітким. На цій стадії можлива лише легка розмитість зору, також може спостерігатися відчуття засліплення при яскравому світлі та незначне погіршення сприйняття кольорів.

      Лікування початкової катаракти: на цій стадії операція зазвичай не потрібна, оскільки зір ще функціональний. Можна скористатись окулярами чи іншимим методами корекціїї.

      II стадія: незріла катаракта

      Незріла катаракта – це стадія захворювання, коли утворення з периферії об’єднуються і перекривають зіницю. Симптомами можуть бути значне та прогресуюче зниження гостроти зору, “туман” в очах, чутливість до світла. Ця стадія зустрічається в 30% випадків звернень пацієнтів.

      Лікування незрілої катаракти: це оптимальний час для операції. Кришталик ще не надто ущільнений , що зменшує ризик ускладнень під час видалення.

      III стадія: зріла катаракта

      Зріла катаракта – стадія захворювання очей, що характеризується повним помутнінням кришталика. Людина зі зрілою катарактою бачить тільки джерело світла та тіні. Очі виглядають помітно каламутними. Якщо не проводити лікування зрілої катаракти, то захворювання переходить на наступну кінцеву стадію.

      Лікування зрілої катаракти: операція можлива, але видалення складніше через підвищену щільність кришталика. Це може подовжити операцію та вплинути на післяопераційне відновлення.

      IV стадія: перезріла катаракта

      Перезріла катаракта – це заключна стадія захворювання, на якій відбувається зміщення ядра та повна дегенерація очей. Наступає повна сліпота. Крім того, можливий розвиток запальних процесів в оці. Відновити структуру ока та зір на цій стадії практично неможливо.

      Лікування перезрілої катаракти: на цій стадії значно зростає ризик ускладнень:

      • запалення;
      • підвищення внутрішньоочного тиску;
      • ураження інших структур ока.

      Потрібне термінове лікування, та навіть у такому разі прогноз може бути менш сприятливим.

      Як виглядає катаракта вікова

      Вторинна катаракта

      Окремо слід приділити увагу вторинній катаракті, що може виникнути вже після операції по заміні кришталика.

      Вторинна катаракта – це помутніння задньої капсули кришталика, яке може виникати після операції з видалення первинної катаракти. Це не окрема стадія, а ускладнення, що з’являється через накопичення клітин на залишеній капсулі. Зазвичай, лікування вторинної катаракти швидке та безболісне. Це невелика лазерна процедура, що займає близько 10 хвилин.

      Коли потрібно оперувати катаракту?

      Оптимальний час для операції катаракти — стадія незрілої катаракти!

      На стадії незрілої катаракти зір уже погіршений, але видалення кришталика більш ефективне для відновлення оптимальних зорових функцій. Проте лікування можна провести і раніше, якщо цього потребує стиль життя пацієнта. Тож якщо катаракта початкової стадії суттєво заважає роботі або повсякденним заняттям, операцію можна виконати і на цій стадії.

      Важливо не відкладати операцію до стадії зрілої чи перезрілої катаракти, щоб уникнути ускладнень, таких як глаукома, запалення чи пошкодження сітківки.

      Консультація з офтальмологом, ретельна діагностика та врахування індивідуальних потреб пацієнта є ключовими у визначенні часу хірургічного втручання. Чим швидше звернутися в клініку для діагностики та лікування катаракти, тим результативнішим буде лікування. Тож не зволікайте і потурбуйтеся про здоров’я своїх очей.

      Щоб записатися на консультацію, будь ласка, зателефонуйте за вказаними номерами телефону або скористайтеся опцією замовлення дзвінка.

      Замовити дзвінок

      Залишити відгук